Innowacyjna sieć centrów medycznych na terenie Ukrainy
MISJA
W obliczu agresji Rosji na Ukrainę i trwającej na jej terenie wojny, gwałtownie rośnie odsetek ludzi dotkniętych jej skutkami. To ofiary działań wojennych: żołnierze ale i ludność cywilna, w tym kobiety i dzieci. Dotknięte kalectwem, traumą, depresją, wymagają natychmiastowej pomocy. Projekt RED CROSS MED CENTER jest inicjatywą społeczności międzynarodowej w duchu solidarności z narodem Ukraińskim. Projekt RED CROSS MED CENTER, poza aspektem humanitarnym ma też wymiar symboliczny: ma być konkretnym dowodem wsparcia wolnego świata dla Ukrainy już teraz, mimo wojny.
CEL
Celem projektu RED CROSS MED CENTER jest budowa infrastruktury medycznej na terenie Ukrainy dedykowanych diagnostyce i rehabilitacji. Projekt łączy inicjatywy środowisk twórczych: przemysłu kreatywnego, naukowego, akademickiego i biznesu. Projekt został zainicjowany przez fundację AYA Found we współpracy z Narodowym Związkiem Architektów Ukrainy, w styczniu 2023 na Forum 4 Designe Day w Katowicach. Inicjatywa RED CROSS MED CENTER ma też cel nadrzędny: odbudowę Ukrainy poprzedzać ma odbudowa kondycji ofiar działań wojennych. To nasz moralny obowiązek i realne wsparcie.
ZESPÓŁ
Autorem koncepcji jest art. proj. Aleksander Janicki, autor licznych nagrodzonych w Polsce i na świecie obiektów architektonicznych (m. innymi Pawilonu Polskiego na Expo 2005 w Aichi w Japonii, Muzeum Dom Mikołaja Kopernika w Toruniu (wyróżniony nagrodą EMYA 2022 European Museum of the Year Award) Pawilonu J. Czapskiego oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie, Centrum Promocji i Informacji na Zamku Królewskim na Wawelu, Teatru KTO w Krakowie, licznych wystaw i prezentacji sztuki na świecie, w tym cyklicznie prezentowanych w Japonii. Projekt jest współtworzony przez architektów z Ukrainy pod przewodnictwem Mykoly Sheremety – szefa oddziału Lwowskiego Narodowego Związku Architektów Ukrainy i Bohdana Goya wykładowcy Politechniki Lwowskiej. Koordynatorem projektu jest Aleksander Baranowski sekretarz Narodowego Związku Architektów Ukrainy w Kijowie.
INNOWACJE
Koncepcja RED CROSS MED CENTER zakłada wdrażanie innowacyjnego know-how tworzonego w oparciu o międzynarodową sieć współpracy środowisk akademickich i start-up’ów koordynowaną przez fundację AYA Found. Dzięki temu projekt łączy najnowsze zdobycze nauki, techniki i technologii. Każdy z serii obiektów to swego rodzaju HUB PRZYSZŁOŚCI, kumulacja wielu nowatorskich rozwiązań w duchu Nowego Europejskiego Bauhaus’u. To holistyczny byt odpowiadający na konkretne potrzeby ludności cywilnej Ukrainy ale też przykład nowoczesnej infrastruktury stanowiący wzór budownictwa ekologicznego w duchu zrównoważonego rozwoju i dbałość o przyszłość planety.
RED CROSS MED CENTER to także przemyślana innowacyjna konstrukcja zapewniająca podwyższoną ochronę obiektu w trakcie działań wojennych przewidująca przemianę w komfortowy obiekt na czas pokoju. Innowacyjny charakter modułowej zabudowy stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań budowlanych ale też budownictwa modułowego często pozbawionego walorów estetyczne tak ważnych w terapii. W walce z traumą i depresją proponowany zielony ekosystem wnętrza ma dopełniać i aktywnie wspierać proces leczenia.
Wyjątkowa jakość rozwiązań RED CROSS MED CENTER to: podwyższone bezpieczeństwo budynku, bezpieczeństwo związanym z innowacyjną dezynfekcją budynku (sterylne warunki), niespotykanym eko-sytemem architektury na marę XXII wieku. To holistyczny projekt współtworzący optymalne warunki do terapii. To zadanie projektowe potraktowane kompleksowo: od diagnozy po remedium. Zapewnić ma infrastrukturę złożoną z systemowych rozwiązań nowej generacji zapewniających mobilność i szybkość: realizacji, rozbudowy, relokacji. To zarazem dbałość o komfortowe warunki diagnostyki i rehabilitacji,. To innowacyjne rozwiązania z zakresu materiałoznawstwa w architekturze, wyposażeniu wnętrz oraz personalizacja rozwiązań funkcjonalno – przestrzennych pozwalające na implementację rozwiązań zgodnych z oczekiwaniami społeczności lokalnej. Uniwersalny charakter rozwiązań pozwala na możliwość aranżacji przestrzeni adekwatnej do zdefiniowanych na etapie projektu koncepcyjnego funkcji, oferujące komfort i bezpieczeństwo w zróżnicowanych warunkach. Szybki czas realizacji i zgodność z normami prawnymi dopełnia proces.
PARTYCYPACJA
Projekt RED CROSS MED CENTER skupia inicjatywy środowiska naukowego, akademickiego i biznesu. Działa przy wsparciu wielu instytucji z Polski i zagranicy w tym: Małopolska Okręgowa Izby Architektów Polskich, SARP, środowisko akademickie i naukowe Krakowa oraz fundacje: AYA Found i In Corpore. Powstały z inicjatywy Polski i ukraińskich środowisk twórczych, realizowany jest przez społeczność międzynarodową w tym: naukowców, architektów, projektantów, artystów, inżynierów, informatyków, twórców sztucznej inteligencji w diagnostyce i praktyce medycznej. To wyjątkowe polaczenie różnych kompetencji pozwalające na realizację zadania w sposób innowacyjny. Holistyczny projekt RED CROSS MED CENTER realizowany jest w ramach programów: Kultura Futura e-POLIS i pomocowego dla obywateli Ukrainy – Kultura Futura Świt. Obejmuje działania natury praktycznej korzystając z osiągnięcia nauki z zakresu: medycyny obliczeniowej – łączącej medycynę z informatyką i sztuczną inteligencją, robotyką i innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu architektury.
LOKALIZACJA
Do tej pory zostało wyznaczone pięć lokalizacji uzgodnione z samorządem lokalnym Ukrainy: w Stryju, Brzeżanach i Tarnopolu, Bibrce, Mostyce. To początek procesu wdrożeniowego będącego namacalnym przykładem solidarności i współpracy międzynarodowej.
SKALOWALNOŚĆ
Projekt ma też potencjał w skali globalnej. Skalowalność i adaptatywność składowych projektu do konkretnych potrzeb może być może być wdrażany w zapalnych miejscach świata. To projekt odpowiadający na wyzwania cywilizacyjne, zarazem realizujący cel nadrzędny związany z diagnostyką i terapią: ratowanie ludzkiego życia psychicznego
Zróbmy to razem! Давайте зробимо це разом! Let’s do this together! Zapraszamy!
BEZPIECZNY DOM ZDROWIA
BEZPIECZEŃSTWO W WIELU WYMIARACH
PRAWO MIĘDZYNARODOWE
Forma budynku nawiązuje do znaku graficznego Czerwonego Krzyża i chroni obiekt zgodnie z literą Konwencji Genewskiej.
BUDYNEK BEZPIECZNY
Jest obiektem o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa.
W razie zagrożenia mobile skrzydła budynku AUTOMATYCZNIE się zamykają chroniąc pacjentów i personel przed ostrzałem i odłamkami
SATELITARNA SYGNALIZACJA OCHRONA
Budynek chroniony przez zintegrowany system satelitarny dedykowany obiektom medycznym.
BEZPIECZEŃSTWO EPIDEMIOLOGICZNE
Bio ActiW – to jedna z wielu innowacyjnych technologii które mają być składowymi budynku. Metoda dezynfekcji przez zamgławianie suchą mgłą pozwala na skuteczną eliminację patogenów w powietrzu. To w budownictwo novum.
INNOWACYJNE KNOW – HOW
Jest obiektem niespotykanym, którego aspekt architektoniczny w polaczeniu z innowacjami w budownictwie i kreowaniu przestrzeni wspólnych w duchu Nowego Europejskiego Bauhausu, użycie materiałów z recyklingu, modułowa technologia, nowoczesne podejście do zasobów: wodne „reuse”, energia odnawialna, aktywne uczestnictwo społeczności lokalnej w procesie planowania, w końcu międzynarodowy kontekst i konieczność „dziejowa” – stanowią o jego znaczeniu.
SKALOWALNOŚĆ I MULTIPLIKACJA – EKOSYSTEM ZDROWIA
To zarazem oaza – miejsce rehabilitacji, wyciszenia i zdrowia dla ofiar wojny na Ukrainie ale też obiekt mogący być implementowany w miejsca zapalne na całym świecie.
IDEA JEDNOŚCI
M-30 / Droga Jednosci Ukrainy / Droga Jedności Międzynarodowej.
Międzynarodowa droga M30 / ukr. Автошлях М 30 / – droga o znaczeniu międzynarodowym na Ukrainie, powstała 28 kwietnia 2021 roku w wyniku połączenia istniejących wcześniej magistrali M04 i M12. Ze swoją długością ponad 1400 kilometrów stanowi najdłuższą arterię w Ukrainie. Trasę utworzono w ramach obchodów 30-lecia niepodległości Ukrainy. Znana jest także jako Droga Jedności / ukr. Дорога єдності/. W ramach kampanii na rzecz realizacji projektu: RED CROSS MED CENTER, władze samorządowe już trzech miast Ukrainy, podjęły decyzje o przekazaniu działek pod tą inwestycję. To Stryj, Brzeżany i Tarnopol gdzie ma być realizowany projekt RED CROSS MED CENTER. Tym samym międzynarodowa droga M30 ma się stać Droga Jedności Międzynarodowej we wspieraniu narodu Ukraińskiego w walce o wolność i pokój. Także w ujęciu metaforycznym: Droga Jedności w kontekście RED CROSS MED CENTER stać się ma nie tylko symbolem zjednoczonej Ukrainy ale i zjednoczonej Europy i wolnego świata, w dążeniu do uzdrowienia sytuacji geopolitycznej – końca wojny na Ukrainie.
ETAP I
DIAGNOZA – KONCEPCJA RED CROSS MED CENTER 4 DESIGN DAYS / KATOWICE / Polska 2023 – ZREALIZOWANY
ETAP II
SZKICE KONCEPCYJNE – OPRACOWANIE FUNKCJONALNOŚCI WIZYTY STUDIALNE NA UKRAINIE: LWÓW, ŚWIRZ, STRYJ, BRZEŻANY, TARNOPOL SPOTKANIA Z WŁADZAMI SAMORZADOWYMI – W REALIZACJI
PROJEKT JEST SKALOWALNY – WIELKOŚĆ OBIEKTÓW ZALEŻY OD KONKRETNYCH FUNKCJI KTÓRE DEFINIUJĄ WŁADZE SAMORZĄDOWE ETAP TEN JEST W TRAKCIE REALIZACJI WE WSPÓŁPRACY Z ARCHITEKTAMI UKRAINY I WŁADZAMI LOKALNYMI NA TERENIE UKRAINY planowane zakończenie procesu: 31.03.2024
ETAP III
PROMOCJA PROJEKTU RED CROSS MED CENTER - W REALIZACJI
ZOBACZ KALENDARIUM
ETAP IV
WYBÓR PARTNERA STRATEGICZNEGO PROJEKTU RED CROSS MED CENTER OPRACOWANIE RAM PRAWNYCH I MODELU INWESTYCYJNEGO OPRACOWANIE WYTYCZNYCH PROJEKTOWYCHSTWORZENIE KOSZTORYSU INWESTORSKIEGO – W REALIZACJI
ETAP V
PRACE PROJEKTOWE RED CROSS MED CENTER OPRACOWANIE WYTYCZNYCH TECHNOLOGICZNYCH UMOWY Z PARTNERAMI STRATEGICZNYMI.
Pozyskanie dokumentacji potrzebnej do projektowania i uzyskania pozwolenia na budowę na terenie Ukrainy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, decyzja o warunkach zabudowy, mapy geodezyjne, dokumentacja geotechniczna gruntu, warunki techniczne dostaw mediów; PROJEKT KONCEPCYJNY – W REALIZACJI
ETAP VI
DOBÓR PARTNERÓW – KNOW-HOW/ IN CORPORE, AGH, UJ, UR, ASP, SANO, BIOACTIW BIOMIMETYKA /INTERDYSCYPLINARNE PRACE PROJEKTOWE – W REALIZACJI
ETAP VII
PRACE PROJEKTOWE RED CROSS MED CENTERPROJEKT BUDOWLANY
ETAP VIII
PRACE PROJEKTOWE RED CROSS MED CENTER – uzyskanie pozwolenia na budowę i ewentualnie innych poprzedzających to pozwolenie decyzji, zgód I uzgodnień; PROJEKT WYKONAWCZY
ETAP VIII
PRZETARG NA GŁÓWNEGO WYKONAWCĘ
ETAP IX
UZBRAJANIE TERENU, PRACE BUDOWLANEW, MONTAŻOWE
ETAP X
ODDANIE DO UŻYTKOWANIA.
AYA Found / program: Kultura Futura Świt / program e-POLIS
Projekt RED CROSS MED. CENTER realizowany jest w ramach działalności statutowej fundacja AYA Found realizującej programy:
- Kultura Futura którego zwieńczeniem jest Międzynarodowe Biennale Sztuki i Technologii Przyszłości e-POLIS / Kraków 2023
- Kultura Futura Świt dedykowany pomocy dla obywateli Ukrainy na terenie Polski i Ukrainy
KONTAKT UA
Aleksander Baranowski
NSAU, koordynator projektów
+380 67 329 1167
alex.baranowski@ukr.net
KONTAKT PL
Aleksander Janicki
Prezes AYA Found
Członek Komisji Ekspertów Narodowego Stowarzyszenia Architektów Ukrainy ds. odbudowy i współpracy międzynarodowej.
+48 793397963
alekjanicki@gmail.com
swit.kulturafutura.eu
aptekagallery.com
kulturafutura.pl
alekjanicki.eu
performspace.eu
hiq.com.pl
Pawilon Polski na Expo 2005 w Aichi w Japonii we współpracy z K. Ingardenem i biurem Ingarden&Ewy Architekci
2004
Nagroda w ogólnopolskim konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej Pawilonu Polskiego na Expo 2005 w Aichi, Japonia;
2005
Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Krakowa w konkursie SARP Kraków „Projekt Roku 2004 – Realizacja Roku 2004” w kategorii w kategorii Projekt Roku 2004 za projekt Pawilonu Polski Expo 2005, Aichi, Japonia, I nagroda w konkursie SARP Projekt Roku 2004 dla Pawilon Polski Expo 2005, Aichi, Japonia, SARP Kraków
2006
Honorowe wyróżnienie w konkursie Orły REFE / 2005 dla inwestycji Polski Pawilon Expo 2005, Aichi, Japonia, Medal SARP „Za wybitne dzieło architektoniczne zrealizowane w roku 2005” dla obiektu Pawilon Polski Expo 2005, Aichi, Japonia; Nagroda I stopnia Ministra Budownictwa „Za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie Architektury i Budownictwa” za zrealizowany projekt Pawilonu Polskiego na światowej wystawie Expo 2005, Aichi, Japonia; Nagroda Roku SARP 2005 dla obiektu Polski Pawilon na światową wystawę Expo 2005, Aichi, Japonia /
2007
I nagroda w Konkursie o Nagrodę im. Macieja Nowickiego za innowacyjne rozwiązania w architekturze polskiej – Edycja I – „Architektura koloru” dla Pawilonu Polski na wystawie Expo 2005, Aichi, Japonia; I nagroda w międzynarodowym konkursie ContractWorld 2007 (Hanower, Niemcy) dla projektu Pawilonu Polski Expo 2005, Aichi, Japonia w kategorii „Przestrzenie ekspozycyjne”. Centrum Zaawansowanych Technologii Multimedialnych – MULTI LAB Małopolski Park Technologii Informacyjnych Ośrodek Innowacyjności Krakowskiego Parku Technologicznego 2014I nagroda za kompleksowy projekt studia i przestrzeni ekspozycyjnej nowej generacji łączącej high-tech z low-tech.
Pawilon Józefa Czapskiego, oddział Muzeum Narodowego w Krakowie
2016
Pawilon Józefa Czapskiego, najnowszy budynek Muzeum Narodowego w Krakowie, otrzymał wyróżnienie Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku 2016 „Sybilla”, organizowanym przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów w kategorii „Inwestycje”.
Trzecia Nagrodę w kategorii Architektura Użyteczności Publicznej konkursu o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza za najlepsze, współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski.
Opera Leśna 6D – Nowy Wymiar. Sopot
2016
I miejsce w konkursie na projekt koncepcyjny muzeum miejsca w przestrzeni Opery Leśnej w Sopocie.
Zamek Królewski na Wawelu – Centrum Multimedialne. Kraków
2019
I miejsce w konkursie na projekt koncepcyjny i wykonawczy wraz z realizacją Centrum MulƟmedialnego na Wawelu
Dom Mikołaja Kopernika w Toruniu
2022
EMYA – European Museum of the Year Award – Specjalne Wyróżnienie dla Domu Kopernika w Toruniu.
EMYA – European Museum of the Year Award
To najważniejsza europejska nagroda muzealna, przyznawana od 1977 r. przez Europejskie Forum Muzeów. EMYA. Prestiżowe wyróżnienie dla muzeów europejskich, której celem jest nagrodzenie najcenniejszych wydarzeń w europejskim sektorze muzealnym. Nagroda przyznawana jest od 1977 roku przez European Museum Forum (EMF) – niezależną organizacja pozarządową, której misją jest promowanie innowacji w muzealnictwie i zachęcanie do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk między muzeami w całej Europie. EMF działa pod auspicjami Rady Europy.
Teatr KTO w Krakowie
we współpracy z M. Twardowski Architektura
2022
Tytuł Modernizacja Roku 2021 w kategorii Pamięć miejsc historycznych w konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. w Polsce;
II miejsce w kategorii Architektura użyteczności publicznej w 11. edycji konkursu o Nagrodę im. Stanisława Witkiewicza za najlepsze realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski.;
Nominacja w XXVI edycji konkursu „Polski Cement w Architekturze” na najlepszą realizację architektoniczną z użyciem technologii żelbetowej wykonaną i przekazaną do użytku do końca 2021 r. przyznana przez STOWARZYSZENIE ARCHITEKTÓW POLSKICH.
Aleksander Janicki
Prezes AYA Found / Kultura Futura Świt
Art. Aleksander Janicki – polski artysta intermedialny, projektant, autor innowacyjnych projektów w dziedzinie architektury, architektury krajobrazu i wnętrz, performer, grafik, fotograf, rzeźbiarz scenograf, twórca wideo i instalacji semi- i interaktywnych, w tym struktur multi-sensorycznych, site-specific i w przestrzeni publicznej. Kurator, autor projektów z dziedziny multimediów, projektowania graficznego, ekspozycji wystawienniczych opartych o nowe technologie (AR, VR, AI, holografia, immersja). Laureat licznych nagród w Polsce i za granicą m. in. za interdyscyplinarną twórczość łączącą nowe technologie i architekturę w tym, między innymi:
Nagroda I stopnia Ministra Budownictwa „Za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie Architektury i Budownictwa” za zrealizowany projekt Pawilonu Polskiego na światowej wystawie Expo 2005, Aichi, Japonia (z pracownią Ingarden&Evy Architekci), Nagroda Roku SARP 2005, Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Krakowa w konkursie SARP Kraków „Projekt Roku 2004 – Realizacja Roku 2004”, I nagroda w konkursie SARP Projekt Roku 2004, Honorowe wyróżnienie w konkursie Orły REFE 2005 dla inwestycji Polski Pawilon Expo 2005, I nagroda w międzynarodowym konkursie ContractWorld 2007 (Hanower, Niemcy) w kategorii „Przestrzenie ekspozycyjne”, Wydarzenie Muzealne Roku 2016 „Sybilla” dla Pawilonu J. Czapskiego o. Muzeum Narodowego w Krakowie (wystawa stała), Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2016 oraz wyróżnienie specjalne EMYA European Museum of the Year Award 2022 za multimedialne Muzeum Kopernika w Toruniu, nagrodzony w ogólnopolskim konkursie za unikalną realizację w zbytkowej tkance miasta, uhonorowany tytułem Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku 2022 za budynek Teatru KTO w Krakowie.
Autor innowacyjnych koncepcji w duchu NEB: Wesoła Hub, Red Cross Med Center, HHous i Aqua Haus. Reżyser akcji w przestrzeni publicznej i o charakterze hybrydowym, w tym parateatralnych i opartych na technologii projekcji wielkoformatowych, mappingu i wielokanałowego dźwięku strefowego.
Założyciel Formacji HiQ i Big Data Collective. Prezes Fundacji AYA Found, twórca: Forum Kultura Futura, Międzynarodowego Biennale Kultura Futura e-POLIS i Creative Industry Platform. Właściciel Galerii i! , Apteka Janicki Gallery, PerForm. Wieloletni wykładowca na ASP w Krakowie. Jego prace znajdują się w zbiorach w Europie, Azji, Ameryce Północnej. Regularnie wystawia w Japonii. Od 2022 AYA FOUND wspiera ludność uchodźczą, zajmuje się edukacją i promocją kultury Ukrainy. Wystawia w Ukrainie (2023-24) wspierając międzynarodowe centrum współpracy w Zamku Swirz we współpracy z Narodowym Stowarzyszaniem Architektów Ukrainy. Realizuje autorski projekt, we współpracy z architektami z Ukrainy, RED CROSS MED CENTER – sieci punktów diagnostycznych i terapeutycznych na terenie Ukrainy.
W celu promowania idei RED CROSS MED CENTER pracuje Komisja Ekspertów Narodowego Związku Architektów ds. Odbudowy, Fundacja Izby Architektów NSAU, Stowarzyszenie Architektów Polskich, Izba Architektów RP. NSAU aktywnie uczestniczy tworzeniu ukraińskiego kodeksu budowlanego / seminariach firm partnerskich w Kijowie i innych miastach kraju.
Przygotowywana jest też kampania informacyjno-promocyjna RED CROSS MED CENTER w Polsce i za granicą w tym w szczególności w Stanach Zjednoczonych, krajach UE we współpracy z Komisją Europejską oraz w Japonii we współpracy z Port of Humanity Tsuruga Museum.
Zapraszamy do współpracy.
15 maja 2023
TRANS/IT/US
interdyscyplinarna wystawa w procesie Polska, Włochy, Ukraina Świrz-Lwów-Kraków-Wenecja-Wrocław-Kraków międzynarodowy projekt AYA Found i Biennale Sztuki Mediów WRO w kontekście wojny w Ukrainie - prezentacja idei RED CROSS MED. CENTER
Wenecja - wręczenie kamienia węgielnego Żywioły by A. Janicki
2-6 lipca 2023
Udział w Kongresie UIA w Kopenhadze
25-27 sierpnia 2023
Wystawa w Gdyni.
20-21 września 2023
KIAF - Krakow International Interior&Architecture Fair, Expo Kraków - wystawa projektów z Ukrainy i Polski z uroczystą prezentacją projektu RED CROSS MED CENTER z udziałem władz Ukrainy i Polski oraz SARP i Małopolskiej Izby Architektów RP.
21-22 września 2023
Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE - Targi Poznańskie 2023 / 1000 uczestników, 40 debat z udziałem 100 prelegentów /
3-4 października 2023
Udział w Tygodniu Architektury w Madrycie
26-27 października 2023
Udział w Biennale Architektury w Krakowie. Wystawa prac architektów Ukrainy. Wystawa projektów z Ukrainy i Polski z uroczystą prezentacją projektu: RED CROSS MED CENTER z udziałem władz Ukrainy i Polski oraz środowiska architektonicznego i budowlanego.
styczeń 2024
Prezentacja projektu Pracodawcom RP
luty 2024
Prezentacja projektu władzom RP
14 maja 2024
The Mies van der Rohe Awards - Fundació Mies van der Rohe EU for Contemporary Architecture, najbardziej prestiżowa nagroda architektoniczna w Europie. Prezentacja projektu RED CROSS MED CENTRE w Barcelonie.
W ramach propagowania idei RED CROSS MED CENTER pracuje:
- Komisja Ekspertów Narodowego Stowarzyszenia Architektów ds. odbudowy,
- Fundacja Izby Architektów NSAU,
- Stowarzyszenia Architektów Polskich,
- Izba Architektów RP.
Przygotowywana jest też kampania informacyjno-promocyjna RED CROSS MED CENTER w Polsce i za granicą m. in. w USA, krajach UE we współpracy z Komisją Europejską oraz na terenie Japonii we współpracy z PORT OF HUMANITY TSURUGA